Аддон в покері: що це і які є умови
Під час покерних турнірів часто можна почути цей термін з вуст професійних коментаторів. Інколи гравця хвалять за вчасно зроблений аддон, в інших випадках — висловлюють розчарування. Для чіткого розуміння ігрових ситуацій потрібно детально розібратися, що ж таке аддон, в чому його плюси та коли він є доречним.
Що таке аддон?
Аддоном під час турнірних ігор в покері називається одна з можливостей докупити фішки в стек. З першого погляду користь такої функції очевидна та важлива. Завдяки додатковим фішкам в стеку, можна розраховувати на вище місце в турнірі, та й для побудови стратегії з'являється більше можливостей й простору для маневру. Проте потрібно завжди розуміти, що аддон, також як і ребай, це не панацея, й усі переваги додаткової покупки фішок можуть не привести до перемоги, а так і залишитися в графі «невиправдані витрати».
Тому приймати рішення про те, робити аддон чи ні, потрібно у кожному конкретному випадку, враховуючи умови, які складуться в турнірі. Досвідчені покеристи радять завжди робити аддон, проте, це тільки порада, а не сувора рекомендація.
Відмінності ребая та аддона
Під час турнірних ігор докупати фішки можна двома способами, які називаються ребай та аддон. Між ними існує значна різниця, яку потрібно чітко знати для розуміння всіх функцій одного та іншого способу. Варто сказати про кожне з них детальніше.
Ребай в турнирі означає:
можна робити просто під час гри;
умова — стек не повинен перевищувати стартовий розмір;
подвійний Ребай можливий, коли стек гравця спорожнів повністю;
зазвичай для Ребаїв виділяється чітко визначений період в турнірі, наприклад — пів години на початку й так далі;
кількість Ребаїв встановлюється правилами конкретного турніру — від одного до необмеженого числа разів;
вартість Ребая зазвичай дорівнює стартовому внеску;
гравець завжди отримує стільки фішок, скільки складає стартовий стек.
Правила Аддонів здебільшого такі:
робляться лише після часу для Ребаїв;
можна робити не під час гри, а лише на перервах, в спеціально відведений проміжок часу, зазвичай не більше кількох хвилин;
Аддон робиться лише один раз за турнір;
у гравця може бути скільки завгодно фішок, головне — більше нуля;
розмір Аддона встановлюється на кожному турнірі індивідуально, але для всіх учасників кількість фішок, які можна докупити в Аддоні, однакова;
вартість також може як завгодно відрізнятися від стартового внеску, як у більшу, так й у меншу сторону, на розсуд організаторів.
Як видно з приведеного порівняння, правила Аддонів більш гнучкі, й ті, хто влаштовують турніри можуть модифікувати їх досить широко. Ребаї ж володіють більш суворими обмеженнями, проте й в їхніх правилах існують можливості для змін. Тому точні умови Аддонів та Ребаїв слід завжди дізнаватись заздалегідь. Зазвичай ці відомості організатори вказують в лобі:
Основні параметри, на які потрібно звертати увагу, це:
скільки потрібно буде заплатити за Аддон;
у який час його можна зробити;
скільки фішок буде додано в стек.
Потрібно відзначити, що Аддон, як і Ребаї — функції суто добровільні, а не обов'язкові. Їх наявність просто говорить про те, що у гравців є можливість поповнити стек в такий спосіб, а не про те, що вони повинні це робити. Кожен учасник турніру самостійно вирішує, як йому діяти в тих чи інших ситуаціях, у тому числі — поповнювати свої фішки або продовжувати гру з наявним стеком.
В який період здійснюється докупка?
Як вже було згадано, точні правила Аддонів на кожному турнірі встановлюються його організаторами індивідуально. Що ж стосується часу докупки фішок, то існують деякі загальні правила, яких завжди дотримуються:
здійснювати Аддони можна лише після закінчення періоду Ребаїв;
під час гри докупка не проводиться, потрібно дочекатися перерви;
вдатися до Аддона можна лише один раз за весь турнір, так що на нього найчастіше виділяється короткий проміжок часу в декілька хвилин.
Спеціальна перерва для Аддона — це так звана точка переходу турніру на новий рівень, коли учасники більше не зможуть поповнювати стеки та, як наслідок цього, почнуть активно вибувати зі змагань.
В яких випадках докупка заборонена?
Якщо пропустити відведений час, то після того, як він сплине, вже не можна буде здійснити Аддон. Також правила проведення турнірів не допускають можливості додаткової покупки, якщо у гравця не залишилося жодної фішки в стеку. Для того, щоб не виявитися змушеним достроково покидати турнір, слід заздалегідь спланувати тактику ставок таким чином, щоб залишити можливості для Аддона. Інколи можна зустріти турніри з правилами, в яких взагалі не передбачені Аддони та навіть Ребаї.
Щоб неможливість поповнення стека не стала неприємним сюрпризом, рекомендується завжди дізнаватись усіх деталей точних правил до сплати стартового внеску.
Непогано також заздалегідь спланувати загальну стратегію, хоча б у загальних рисах. Досвідчені гравці приймають рішення про те, чи будуть вони купувати Аддон, завжди заздалегідь, ще до кінця періоду Ребаїв.
Як управляти банкроллом при використанні аддона
Банкроллом називають загальну суму грошових коштів, якою покерист готовий ризикнути на турнірі. В першу чергу, сюди входить стартовий внесок разом з рейком (комісією організаторів турніру). Якщо йдеться про турнір з Ребаями та Аддоном, то досвідчені гравці радять обчислювати загальний банкролл шляхом складання вартості вступного внеску, двох Ребаїв та одного Аддона. При такому підрахунку враховуються найбільш можливі витрати, які чекають покериста навіть при потраплянні в «смугу невдач». Якщо отримана сума завелика для бюджету конкретного гравця, варто пошукати турнір з іншими умовами, з нижчим вступним порогом.
У кожному турнірі ухвалення рішення про покупку Аддона залежить від багатьох чинників, які повинен враховувати гравець:
величина стека, який він має у своєму розпорядженні;
ситуація за столами;
наскільки наближена призова зона;
як зміниться його особисте положення після Аддона та багато іншого.
Наприклад, якщо покерист вже володіє найбільшим стеком, докупка фішок не принесе йому відчутної користі, а просто збільшить призовий фонд. Якщо ж досвід підказує, що Аддон докорінно змінить положення гравця у кращу сторону, його варто неодмінно зробити.
Вміння правильно користуватися можливостями Ребаїв та Аддона належить до навичок, необхідних професіоналу. Зважено розподіляючи свої фінансові ресурси впродовж турніру, можна добитися успіху навіть з картою середньої якості.
Професіонал у будь-який момент здатний враховувати безліч чинників й визначати, наскільки доцільно докупати фішки. Наприклад, якщо за столом у гравця найкоротший стек, а турнір вже близький до завершення, має сенс посилити своє положення додатковими фішками. Довший стек дозволить, при здобутті виграшної комбінації, отримати з неї максимально можливу вигоду.
Коли не варто брати аддон
Якщо у гравця хороший професійний рівень, аддон — майже завжди корисна інвестиція, яка дозволяє розширити можливості та підійняти шанси на успіх в турнірі. Проте є умови, за яких недоцільно витрачатися на аддон:
неспокійний емоційний стан. Наприклад, якщо хороші комбінації гравця суперники кілька разів «переїхали» дорожчими, покерист мимоволі починає злитися, йому складно не піддаватися емоціям. У такому стані непросто дотримуватися правильної стратегії та не здійснювати прикрих помилок;
втома, яка також погано впливає на здатність гравця приймати лише зважені рішення;
тривалість гри. Аддон передбачає, що покерист готовий тривалий час продовжувати участь в турнірі, можливо — навіть декілька годин. Тому гравець має бути готовий до такого розвитку подій, і якщо він не відчуває в собі достатньо сил та енергії для тривалої боротьби, від аддона краще відмовитися.
В цілому, турніри з Ребаями та Аддонами є цікавими й прибутковими подіями. Причому вартість вхідного квитка і Ребаїв і Аддонів може варіюватися у вельми широкому діапазоні. Це дозволяє будь-якому гравцеві підбирати турніри за своїми фінансовими можливостями. А вдосконалення способів гри та освоєння стратегії покеру надасть можливості поступово підійматися в рівнях майстерності й брати участь у дорожчих подіях, які приносять хороший прибуток.
Онлайн казино Джокер Монарх
Для вироблення навичок правильної гри в покер, чудово підійде онлайн майданчик Joker Monarch. Тут кожен відвідувач зможе вибрати для себе варіант покеру, в якому зможе практикуватися в змаганні як з комп'ютером, так і з реальними людьми. Всілякий досвід буде, поза сумнівом, корисний не лише початківцям, але й більш досвідченим покеристам, які бажають підвищити свій рівень та відточити навички. Для тих, хто поки що не готовий ризикувати грошима, передбачений демо-режим, гра в якому є безкоштовною.