Правила гри в покер
Покер – найвідоміша і найпопулярніша гра в гральній індустрії. Висока популярність покеру забезпечена за рахунок захоплюючого ігрового процесу та можливості заробити великі гроші, використовуючи тільки свій досвід, інтуїцію та логіку.
Портал Джокер Монарх підготував статтю, присвячену цій азартній та цікавій картковій грі. Ви дізнаєтесь як грають в покер, які у грі є комбінації та стратегії.
Як виграти в покер (комбінації карт)
В покері перемога здобувається за рахунок набору в процесі гри певної комбінації карт, яка по рангу буде сильніша зібраних комбінацій опонентів. Тому, щоб мати перевагу в грі, важливо знати які виграшні комбінації слід збирати. В огляді ми розповімо про основні правила гри в покер, а також розглянемо всі відомі комбінації. До того ж, ми поділимося з вами універсальними стратегіями, які допоможуть вам частіше перемагати в покер.
Всім відомо, що в покері комбінації збирають з п’яти карт, які доступні гравцю після їх роздачі. З них три роздані карти знаходяться на столі і дві роздані карти – у руках гравця. Комбінація складається з карт покермена на руках, та з тих карт, які здані на гральний стіл. Існує ще варіант, коли у гравців на руках однакові комбінації і перемога зараховується по карті-кікеру.
Кікер – карта, що не входить в комбінацію, але вона використовується по величині рангу для того, щоб визначити переможця, якщо декілька учасників зібрали однакові комбінації.
Щоб краще розуміти, з яких карт складаються покерні комбінації, розглянемо кожну з них.
В покері існує десять комбінацій:
- Флеш рояль, мрія всіх покер менів. Комбінація, яка складається з чотирьох карт однієї масті від десятки до короля;
- Стріт Флеш. Значимість цієї комбінації не нижче Флеш Рояль. ЇЇ також не просто зібрати – Стріт Флеш це 5 послідовних карт однієї масті;
- Каре. В більшості випадків каре достатньо для перемоги. Для каре необхідно зібрати чотири однакових карти. Наприклад чотири королі;
- Фулл-Хауз. Також сильна комбінація, вона складається з трьох однакових карт різної масті та двох однакових карт також різних мастей. Наприклад – три дами та дві сімки;
- Флеш. Комбінація з п'яти карт однієї масті, які йдуть по порядку. Наприклад король, дама, валет, 10, 9;
- Стріт. Комбінація це спрощений Флеш Рояль та представляє собою п'ять карт будь-якої масті, зібрані по порядку;
- Трійка. Відноситься до простих комбінацій, які складаються з трьох однакових по значенню карт. Наприклад три трійки;
- Дві пари. Парний набір, з двох однакових карт та двох карт іншого рангу. Наприклад дві королеви та дві сімки;
- Пара. Назва комбінації говорить сама за себе. Щоб її зібрати, потрібно дві однакові карти. Наприклад дві десятки;
- Старша карта. Базова комбінація з п'яти карт різних за величиною та мастю. При цьому найстарша карта гравця перебиває більш слабкі карти його суперників. Наприклад король старший за даму або десятка старша за вісімку.
Ці комбінації застосовуються абсолютно в усіх типах покеру – Техаський, Карибський покер або Омаха Холдем.
Початок гри (здача карт та що таке раунд торгів)
В грі є 4 торгових раунди, які ще називають «вулицями».
Розберемо кожний раунд та дізнаємось, що він означає.
Етап префлопу починається відразу після роздачі. В цьому раунді гравці вирішують, як вчинять з розданими картами. Доступні варіанти для подальших дій всього два: можна скинути карти, а можна продовжити гру підвищенням ставки. Ставки роблять фішками, їх продає дилер гри. Всі фішки покермена називаються стеком.
Процедура ставок відбувається по черзі. Першим починає торги покермен, з лівої сторони від того гравця, який поставив найбільшу ставку.
При наявності хорошої комбінації покермен може ризикнути та зробити all-in (тобто поставити увесь стек на банк). Це дозволяють робити майже всі дилери, така комбінація дозволяє перевести в готівку свій еквіті від банку.
По завершенню Префлопа всі ставки раунду формуються в банк. І він буде призовим фондом в Рівер раунді.
Флоп – друга частина гри. У флопі на гральному столі розкладаються три карти. На їх основі гравці можуть складати свої комбінації. Карти «флоп» є загальними та грають для всіх за столом.
Ставки в банк у раунді «флоп» аналогічні діям на этапі «префлопу». Але є виключення – гравцю доступний варіант “чек”, який передбачає відмову від підняття банка та передачі ходу іншому гравцю.
Всі зроблені під час время флопу ставки також додаються до раніше сформованого банку.
В третьому періоді гри до флопу, до трьох розданих карт, додається ще одна – turn. ЇЇ значення для гравців аналогічне трьом іншим картам з раунду флоп.
Далі, гравці роблять ставки або передають ход іншому учаснику гри. Ключова особливість терна у тому, що поява четвертої карти, дає можливість аналізувати та переглядати свої шанси на перемогу у фінальному раунді.
Перед Рівером в турнірах можна робити ставки all-in.
Останній етап у Холдемі той, де роздається п’ята карта – “рівер”. Вона дозволяє прийняти всім остаточне рішення – пропустити хід (чек) або підняти банк.
Перехід між раундами відбувається з моменту обходу всіх гравців. Або якщо всі учасники відмовляються від продовження (скидають свої карти).
Дії гравців
Одними з основних дій у грі є ставки – вони необхідні для формування банку та поповнення його впродовж усієї гри. Кожна нова роздача супроводжується ставками. При чому мінімальний розмір ставок (бетів) встановлюється правилами турніру. Також гравець може поставити на кон увесь свій стек. Допускається визначити власний розмір бету, який перевищує мінімальний.
Як тільки всі гравці поповнять банк – одразу відбувається роздача карт та починається гра. Для гравців впродовж гри є визначений перелік дій, якими вони можуть скористатися.
- Фолд – цю дію можна назвати скидання карт та вихід зі гри;
- Чек – одна з поширених дій в покері, яка означає пас або відмову від ставки та пропуск ходу;
- Бет – ця дія означає зробити ставку;
- Колл – якщо попереднім гравцем була зроблена ставка (бет), сидячий зліва від нього опонент може зробити, тобто зрівняти ставку;
- Рейз – означає підняття після бету попереднього гравця. Після рейзу всі учасники зобов'язані або зрівняти або підняти ставку.
Це базовий перелік комбінацій та значень, які гравці можуть використовувати в усіх раундах під час гри. На практиці ви можете ознайомитися з ними, користуючись покер-додатком Джокер Монарх.
Викриття карт
Як правило, гравці які використовували Колл впродовж всієї гри, мають право на участь в Рівері. А саме на цьому етапі визначається переможець гри, який отримує максимально можливий виграш в партії. Виграшна комбінація може складатися на основі чотирьох – п’яти загальних карт з додаванням Кікера.
Переможні стратегії гри
Більшість покерменів застосовують різні витончені стратегії, які допомагають виграти навіть на початковому рівні. Наприклад “блеф”. Це коли покермен піднімає ставки, маючи на руках слабку комбінацію, або не маючи комбінацій зовсім. Але завдяки блефу у суперників складається враження, що в нього на руках та на столі зібрані виграшні комбінації.
Професійні гравці рекомендують правильно обирати місце за гральним столом. Наприклад, необхідно сідати за стіл так, щоб сильні суперники були справа від вас, а більш слабкі зліва. При цьому, слідкуйте за стилем гри кожного гравця. І не важливо, граєте ви в онлайн покер або ж в оффлайн. Вирахувати їхню модель поведінки по ICM не так вже й складно. Наприклад, під час агресивної гри опонентів слід дочекатися їх вильоту з гри. Важливо також оцінити професійність гравця. Хто він? Досвідчений гравець чи дилетант? Для цього, як приклад, варто вивчити статистику його ігор та приділити особливу увагу таким параметрам, як кількість зіграних турнірів, середній бай-ін и ROI.
Наприклад, якщо ваш суперник раніше грав з середньою ставкою 5 доларів, то зі ставкою в 100 долларов він скоріш за все буде почуватися невпевнено.
Висновок
Покер це передусім азартна гра. Тому ті гравці, які впадають в азарт і перестають контролювати гру, себе та суперників – рідко добиваються успіхів в цій грі. Щоб набратися досвіду і виробити в собі дисципліну, необхідно починати з онлайн казино, таких як Joker Monarch. Тут вы можете потренуватися грати не тільки на демо-рахунку, але й з реальним депозитом.